Blog

Spiral Kablolar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Elektrik Tedarikçim - Spiral Kablolar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde birçok alanda kullanılmakta olan kabloların içerisinde yer almakta olan spiral kablokablolar toplayıcı anlamını taşımaktadır. Hayatımızda çeşitli amaçlar için kullanılmakta olan kabloların ortalıkta dağınık bir halde bulunması doğrultusunda oluşan kötü görünümü ortadan kaldırmaya yarayan toparlayıcı araçtır spiral.

Spiral Kabloların Diğer Kablolardan Farkı Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Spiral kabloları diğer kablo türlerinden ayıran en temel özellik toparlayıcı bir şekilde kullanılmasıdır. Özellikle bilgisayar ve televizyon gibi elektronik ürünlerin arka kısımlarında bulunmakta olan birden fazla kabloyu bir araya toparlamada oldukça zorlanılmaktadır. Bu nedenle bu tip yerlerde sıklıkla spiral kablo kullanılması uygun görülmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte artık evlerimizin içerisinde yer alan her dağınıklık için bir çözüm yolu bulunmaktadır. İşte elektronik aletlerin kullanımında gerekli olan ancak tamamen bir görüntü kirliliğine neden olan kablolarında düzenlenebilmesi de mümkündür. Fiyatlandırılması ve piyasada sunulan çeşitliliği açısından da kullanıma oldukça elverişlidir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle kutu şeklinde olan spiral kablolar çoğu zaman evinize ait döşeme türüne göre de renklendirilmektedir.

Oldukça büyük bir güvenlik önlemi olarak bilinen spiral kablolar özellikle çocuklar için oldukça gereklidir. Çocukların kablolara olan ulaşımını engellemek ve elektrik çarpması gibi bazı problemleri ortadan kaldırmak için oldukça gerekli bir araçtır. Bu nedenle en azından televizyon arkasında kullanılmak üzere evlerimizde kesinlikle bulundurmamız gerekmektedir.

piral Kablo Teknik Özellikleri
———————————–
İletken:
 Sınıf 5 elektrolitik tavlı bükülü bakır
Yalıtkan: Kesite göre PVC ya da TPE
Kılıf: Yüksek kaliteli PUR Kompound
Spiralin maksimum açılma uzunluğu: Kapalı spiral boyu *4
Başlangıç ve Bitiş Standart Uç Boyları:  20cm / 20cm
Kalite: Halojensiz, silikonsuz, su, yağ ve asit dayanımı mevcut. UV dayanımı yüksek.

Spiral Kabloların Önemi
Çoğu zaman televizyonun kullanım alanı bakımından priz yerlerinden uzak bir alan tercih edilmesi, ilgili kablonun bütün evi işgalini beraberinde getirmektedir. İşte böyle durumlarda imadada yetişen spiral kablo, görsel açıdan oldukça önemli bir faktördür. Daha çok uzun kabloları ortadan kaldırmakta kullanılmakta olan bu toparlayıcı kablo türü oldukça kullanışlıdır. Örneğin televizyonuzun arkasında yer alan kablo kirliğilini ortadan kaldırmak için içerisinde sarma alanı bulunan bir spiral kablo edinerek tüm kabloları içerisine sarıp toplayabilirsiniz. Böylelikle dekoratif açıdan oldukça güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Hatta öyleki içerisine fazladan yer işgaline yol açan uzatma kablolarını bile koyabilirsiniz. Böylelikle evinizde yer alan kablolar herhangi bir takılma olasılığına yer vermeden kolaylıkla ortadan kaldırılmış olmaktadır. Gerek tüm elektrikçilerde, gerekse internet aracılığı ile kolaylıkla temin edebilecek bu spiral kabloların birçok çeşidi bulunmaktadır. Çoğunlukla dekoratif olarak çeşitlenmekte olan bu kabloların tümünün işlevi aynıdır.

Spiral Kablo Fiyatları ve Detaylar
İnternet üzerinden yapılan satışlarda spiral kablo adı altında aradığınızda ortalama olarak 20 TL’den başlayan fiyatlar ile bu kablo çeşidine sahip olmanız sağlanabilmektedir. Tabiki kullanım alanına, renk türüne, dekoratif şekline, büyüklüğüne ve adetine göre fiyatlandırmaları değişkenlik gösterebilmektedir. Spiral kablo seçimi yaparken özellikle kullanılacak olan alan ve kaç adet kabloyu içerisinde toparlayacak olduğu iyice belirlenmektedir. Kablo toparlayıcı spiral adı altında da anılmakta olan bu ürün için internetten bu şekilde de arama yaparak satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

En İyi Spiral Kablo Seçimi Nasıl Yapılır?
Kablo seçimi yaparken ilk önce kullanılacak alan veya duruma göre kablo seçilmesi gerekir. Spiral kablolar, elektriksel sinyal ve elektrik gücü taşıyan malzemelerdir. Yaptıkları görev veya kullanıldıkları yere göre seçimi yapılmalıdır. Günümüz gelişen teknolojisi karşısında, kablo seçimi çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü hayatımızın her yerinde kablolarla ister istemez iç içeyiz. Görünmez tehlike olan elektrik, insanlar için ne kadar yaralı ise o kadar da tehlike arz etmektedir. O nedenle uygun ve kaliteli spiral kablo kullanmamız şart haline gelmiştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir